Przejedliśmy się wczoraj - Seoul dzień 3

Tak zdecydowanie, przegięliśmy wczoraj z jedzeniem.
Więc dziś będzie nieco oszczędniej... nieco ;)

Plan na dzisiaj : wstać o 8:00, pójść do kawiarni na śniadanie, a potem zabrać się za to co turyści lubią najbardziej - zwiedzanie.

Pierwszy etap został zniweczony przez budzik. Tym razem już nastawiony poprawnie okazał się być bardzo dyskretnym kompanem... i w sumie bardziej obudziło mnie o 8:34 przeczucie niż on... Nastawiony na maxa jest ledwo słyszalny... Od jutra wracamy do budzika w telefonie...

Drugi etap - kawiarnia. Okazało się że mają tylko ciasta i słodkie bułki... więc poszliśmy dalej... W Starbucksie było tak zimno, że... poszliśmy dalej ;) i tak skończyliśmy w 7i i na testowaniu kolejnych koreańskich specjałów


PS. tak wygląda nasza okolica o poranku (ehhmm.. 10 rano w niedzielę)Pierwszym etapem dzisiejszego turyszczenia było  IKSEON-DONG HANOK VILLAGE
miejsce pełne wąskich uliczek, kawiarenek i sklepików artystycznych. Trochę jak labirynt pozwala się zagubić choć na chwilę.

Drugi etap był już typowo turystyczny Pałac Changdeokgung i przyległy park.O tym jak bardzo turystyczne jest to miejsce świadczy chociażby to zdjęcie.
W tych tradycyjnych strojach koreańskich paradował nie kto inny jak Chińczycy (90%, trafiły nam się również Rosjanki).
Trochę tak jak z azjatkami w yukatach w Kioto. Też 90% to Chinki ;)A żeby nie było, że totalnie nic dziś nie jedliśmy to tu proszę:
koreański deser - golony lód ze słodkim mlekiem i czerwoną fasolką - wersja dla dwojga, bo w Korei nie wypada bywać gdziekolwiek samemu.


I troche street food'u - pierogi z kapustą na ostro i nie na ostro


placuszki z cynamonem (mój faworyt)


Ach i zapomniałabym o hicie lata - podręczne wentylatorki


Jest to na prawdę popularne ~~ na prawdę ~~3 komentarze:

 1. Piękne miejsca . Ciekawe pierogi

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu zupełnie inny świat niż na zdjęciach z dwóch pierwszych dni.

  OdpowiedzUsuń
 3. 10 rano w niedzielę to jest blady świt!... *^w^*
  Śliczne te parki w Seulu, mają inny charakter niż nasze, są pełne ścieżynek, zakamarków i pięknych architektonicznych elementów ozdobnych, zdecydowanie jestem wielką fanką.
  Przypomniałaś mi, że mam kruszarkę do lodu, muszę sobie zrobić kakigori, bo wracają upały!

  OdpowiedzUsuń